Forskningsområder

1 - 100 ud af 346Pr. side: 100
  1. Rebecca Adler-Nissen

    Professor

    Person: VIP

  2. Gustav Agneman

    Ingen titel

    Person: VIP

  3. Kristoffer Albris

    Adjunkt

    • Institut for Antropologi - Adjunkt
    • Copenhagen Center for Disaster Research
    • Copenhagen Center for Social Data Science (SODAS)

    Person: VIP

  4. Jacob Alsted

    Ekstern lektor

    • Institutledelse - Ekstern lektor

    Person: VIP

  5. Steffen Altmann

    Lektor

    Person: VIP

  6. Heine Andersen

    Professor emeritus

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  7. Signe Lindgård Andersen

    Ph.d. stipendiat

    Person: VIP

  8. Søren Kaj Andersen

    Lektor

    Person: VIP

  9. Anne Sofie Tegner Anker

    Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  10. Jens Arnholtz

    Lektor

    Person: VIP

  11. Charlotte Baarts

    Lektor/Studieleder

    Person: VIP

  12. Silje Bakken

    Ph.d. stipendiat

    Person: VIP

  13. Ulrik Richardt Beck

    Ekstern lektor

    • Økonomisk Studienævn - Ekstern lektor

    Person: VIP

  14. Rasmus Kehlet Berg

    Ph.d. stipendiat

    Person: VIP

  15. Anders Berg-Sørensen

    Lektor, viceinstitutleder

    Person: VIP

  16. Michael Bergman

    Lektor

    • Økonomisk Institut - Lektor
    • Laboratory for Experimental Economics - Lektor
    • Economic Policy Research Unit (EPRU) - Lektor

    Person: VIP

  17. Caroline Bertram

    Ph.d. stipendiat

    Person: VIP

  18. Karsten Bjerre

    Ph.d. stipendiat

    Person: VIP

  19. Pia Juul Bjertrup

    Ph.d. stipendiat

    Person: VIP

  20. Ea Hoppe Blaabæk

    Ph.d. stipendiat

    Person: VIP

  21. Charlotte Bloch

    Lektor emeritus

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  22. Anders Blok

    Lektor

    Person: VIP

  23. Merete Watt Boolsen

    Lektor emeritus

    • Statskundskab studienævn - Lektor emeritus

    Person: TAP

  24. Isabel Bramsen

    Postdoc

    Person: VIP

  25. Kasper Lasson Brandt

    Postdoc

    • Development Economics Research Group (DERG) - Postdoc
    • Development Economics Research Group

    Person: VIP

  26. Henrik Ø. Breitenbauch

    Centerleder, seniorforsker

    Person: VIP

  27. Samantha Dawn Breslin

    Tenure track adjunkt

    Person: VIP

  28. Benedikte Brincker

    Institutleder

    Person: TAP

  29. Claus Bundesen

    Emeritus

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  30. Niels Byrjalsen

    Ph.d. stipendiat

    Person: VIP

  31. Sofie Cairo

    Ph.d. stipendiat, Undervisningsassistent

    Person: VIP

  32. Christoffer Pfeiffer Cappelen

    Ph.d. stipendiat

    Person: VIP

  33. Hjalmar Alexander Bang Carlsen

    Postdoc, Adjunkt

    Person: VIP

  34. Claudia Carrara-Augustenborg

    Ekstern lektor

    • Psykologisk studienævn - fordelingssted - Ekstern lektor

    Person: VIP

  35. Vic Castro

    Ph.d. stipendiat

    Person: VIP

  36. Alexander Linyu Qian Chen

    Ph.d. stipendiat

    Person: VIP

  37. Esther Chevrot

    Ph.d. stipendiat

    Person: VIP

  38. Andreas Aagaard Christensen

    Postdoc

    • Landskabsarkitektur og planlægning - Postdoc

    Person: VIP

  39. Anette Gravgaard Christensen

    Ph.d. stipendiat

    Person: VIP

  40. Paul Maurice Conway

    Lektor

    Person: VIP

  41. Malte Dahl

    Ph.d. stipendiat

    Person: VIP

  42. Sarah Ingrid Franksdatter Daniel

    Censor

    • Psykologisk studienævn - fordelingssted - Censor

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  43. Rune Christoffer Bech Dragsdahl

    Ph.d. stipendiat

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  44. Ole Dreier

    Emeritus

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  45. Jakob Dreyer

    Ph.d. stipendiat, Ph.d.-studerende

    • Institut for Statskundskab - Ph.d. stipendiat
    • Statskundskab, Ph.d.-studienævn - Ph.d.-studerende
    • Centre for Resolution of International Conflicts

    Person: VIP

  46. Jesper Jørgen Due

    Professor emeritus

    • FAOS - Professor emeritus

    Person: TAP

  47. Kristin Anabel Eggeling

    Postdoc

    Person: VIP

  48. Mads Ejsing

    Ph.d. stipendiat

    Person: VIP

  49. Claus Emmeche

    Lektor

    Person: VIP

  50. Torben Toftgaard Engen

    Militæranalytiker

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  51. Sarah Falk

    Adjunkt

    • Clemmensen Group - Adjunkt

    Person: VIP

  52. Ines Afonso Roque Ferreira

    Postdoc

    • Development Economics Research Group (DERG) - Postdoc

    Person: VIP

  53. Toke Reinholt Fosgaard

    Lektor

    • Sektion for Miljø og Naturressourcer - Lektor

    Person: VIP

  54. Nico Miskow Friborg

    Ekstern lektor

    • Antropologi studienævn - Ekstern lektor

    Person: VIP

  55. Camilla Bank Friis

    Ph.d. stipendiat

    Person: VIP

  56. Anna Maria Frost-Jensen

    Ph.d. stipendiat

    Person: VIP

  57. Judy Gammelgård

    Emeritus

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  58. Kristoffer Lind Glavind

    Ph.d. stipendiat

    Person: VIP

  59. Yevgeniy Golovchenko

    Videnskabelig assistent

    Person: VIP

  60. Pontus Emanuel Gourdon

    Lektor

    • Molecular Cardiology and Membrane Proteins - Lektor

    Person: VIP

  61. Christina Gravert

    Tenure track adjunkt

    Person: VIP

  62. Christian Groth

    Lektor emeritus

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

Forrige 1 2 3 4 Næste